Title Image

Külm teeb liiga? Soovitused külmal ajal kuiva naha eest hoolitsemiseks!

Külm teeb liiga? Soovitused külmal ajal kuiva naha eest hoolitsemiseks!

Kas Sinu käed on ka ärritunud ning lõhenevad? Nahk on kuiv, sügeleb ja ketendab? Siin on soovitused, kuidas külmal ajal enda naha eest hoolitseda, et nahk poleks kuiv vaid niisutatud ja terve.

Talvel on temperatuurid madalad ning just käed peamisteks kannatajateks. Võid küll kanda õues kindaid, kuid võtmeid kotist otsides või nutitelefoni vaadates võtad siiski tavaliselt kindad käest. Kui nahk saab külma, siis nahk kuivab, muutub karedaks ning võib lõheneda.

Peamiseks kuiva naha põhjuseks on niiskusesisalduse langus, mis langedes alla 10% nõrgendab naha rasueritust.

Naha kaitsmiseks soovitatakse kasutada niisutavaid tooteid, mis aitavad hoida niiskussisaldust nahas. Üheks põhjuseks on ka naha nõrgenenud vereringe, mille tagajärjel nahk ei saa piisavalt toitaineid.

loond-kanepioli-veebi-vaike

Väga olulisel kohal on ka toitumine, organism vajab pimedal ja külmal ajal vitamiine ja toitaineid.

Kuiv õhk toas

Peale külmade temperatuuride mõjutab talvel naha elastsust ka kütteperiood ning sellest tulenev õhu kuivus. Selleks, et nahk ei oleks kuiv on oluline on hoida tubastes tingimustest õhuniiskust normaalsel tasemel. Normaalne niiskusetase on vahemikus 20-50%, kuid talvel langeb õhuniiskus eluruumides tihti alla 20-15%, mis põhjustab ka naha kuivust. Ka sellisel juhul on naha niisutamine väga olulisel kohal. Selleks, et Sinu nahk oleks ka külmal ajal kaitstud, on väga oluline selle eest õigesti hoolitseda.

loond53N-massaazikuunal-veeb
loond53°N massaažiküünal on täisväärtusliku kanepiseemneõli, rapsivaha ja lõõgastavate eeterlike õlide tasakaalustatud aroomteraapiline kooslus, mis sobib luksuslikuks sooja vahaga massaažiks ning imeheaks toitvaks käte ja jalgade hoolitsuseks

Talvise nahahoolduse meelespea kuiva naha hooldamiseks:

  1. Väldi liigset veega pesemist, see kuivatab nahka. Pea meeles kasutada leiget vett, liiga kuum vesi kuivatab nahka veelgi.
  2. Niisuta nahka, sh väldi vett sisaldavaid tooteid.
  3. Kaitse paljaid nahapindu – kõrvad, nina ja põsed – kaitsva kreemi või riietusega.
  4. Eriti oluline on kaitsta laste õrna nahka, sh ka päikese eest. Kanepiseemne õli naturaalne SPF on 6.
  5. Ka mehe nahk vajab talvel niisutamist – eriti peale habemeajamist. Selleks sobib hästi ka kanepiseemneõli, mis ei ummista poore.

Kanepiseemneõli- võrratu vahend kuiva naha hoolduses

Üheks parimaks vahendiks on muidugi kanepiseemneõli. Kanepiseemneõli kasutatakse tihti kui niisutajat ja selleks on väga head põhjused. Uuringud näitavad, et kanepiseemneõli võib vähendada nahakuivust ja ärritavust märgatavalt ning on hea antioksüdant ning sisaldab põletikuvastaseid toimeaineid. Lisaks rahustab see nahka ning on vananemisvastase toimega. Kanepiseemneõli sisaldab rohkelt Omega-3 ja -6 rasvhappeid, mitmeid B-grupi vitamiine ning A- ja E-vitamiini, mis kõik omakorda toidavad nahka ning aitavad hoida naha elastsust ning säilitada nahal niiskust.

Laste õrn nahk

Ka laste nahk vajab talvel hooldust ning pidevat niisutamist. On oluline jälgida, et lastetoas oleks õhuniiksus piisaval tasemel, ning nahk niisutatud. Lapse nahk on õrn ning vajab erilist tähelepanu. Loe beebide ja väikelaste nahahooldusest lisaks SIIT

Parim on kasutada 100% looduslikke vahendeid selleks, et meie väikesed inimesed tunneksid ennast oma nahas hästi.

Kanepiseemneõli imendub kiiresti, ei jäta lapse nahka õliseks ning muudab selle pehmeks. Kuna lapsed kipuvad ennast sügama, siis kanepiseemneõli põletikuvastane ja rahustav toime, aitab lapse nahal rahuneda ning leevendada tekkinud ärritust.

loond_lapsed (3)
loond58°N body oil DERM sobib nii beebi kui ka väikelapse naha eest hooltkandma

Kuiva naha hooldamiseks soovitame

Kommentaarid puuduvad

Kommenteeri