Title Image

Muda- päikesepõletuse leevendamine kui imeväel

Muda- päikesepõletuse leevendamine kui imeväel

Päikesepõletuse leevendamine on suve saabudes väga aktuaalne teema. Millega seda siis teha? Üheks heaks vahendiks on loomulikult muda! Päikeseõletus kahjustab nahapinda, muudab selle valulikuks ning punetavaks. Muda aitab nahka rahustada, valu leevendada ning naharakkudel uueneda.

loond57°N näomask

Teaduslikud uuringud pakuvad üha enam tõendeid mudaravi efektiivsuse kohta.

Päikesepõletus- mis siis tegelikult nahaga juhtub?

UV-kiired stimuleerivad kehas rasvlahustuva loodusliku pigmendi melamiini tootmist. Melamiini eesmärk on nahka päikese eest kaitsta. Inimeste pigmendi hulk nahas on väga erinev. Heledama nahaga inimestel on pigmenti vähem ja tumeda nahaga inimestel rohkem. Kui nahk saab liiga palju päikest on päikesepõletus kiire tekkima. Päikesepõletus põhjustab naha punetust, valulikkust ning võib isegi põhjustada ville ja löövet nahal. Päikesepõletus on keha viis anda meile märku, et nahk ei taha enam päikese käes olla. Tugev päikesepõeltus põhjustab epidermise kihis naharakkude suremise. Päikesepõletuse leevendamine on oluline, en naharakud saaksid taastuda.

Päikesepõletuse tunnused:

  • Valus nahk- naha puudutamine on valulik ja ebameeldiv
  • Punetus- keha üritab toota uusi naharakke ja saadab seeläbi kapillaaridesse rohkelt verd
  • Kooruv nahk- nahk koorub, et saaks hakata tootma uusi naharakke.

Kuidas päikesepõletuse leevendamine mudaga aitab?

Ravimuda on rikas organismile vajalike orgaaniliste, anorgaaniliste ja humiinainete ja rasvataoliste ainete näol. Muda kiirendab ainevahetust naharakkudes ja vabastab bioloogiliselt aktiivseid aineid seeläbi parandades lokaalselt kudede troofikat. Muda aitab nahal suurendada hapnikuvoolu, mis aitab omakorda kiirendada naharakkude uuendamist.

Muda rahustab nahka, võtab ära valulikkuse ning aitab punetust maha võtta. Muda aitab nahal taastuda. Lisaks aitab muda kasutamine peale pikalt päikese käes viibimist naha kuldpruuniks muuta.

loond57°N ravimuda DERM

Kuidas muda kasutada?

  • Kanna muda nahale paksu kihina
  • Lase sellel mõjuda 5-10 minutit.
  • MUDA EI TOHI LASTA ÄRA KUIVADA! Niisuta keha näiteks vee spreiga kui muda hakkab kuivama. Lisaks on meie tootevalikus näole näovesi, millega näomaski niisutada.
  • Muda pese maha sooja dushi all
  • Muda mõjub eriti hästi soojas- kata keha kilega ja omakorda tekiga või kasuta muda saunas!

Ravimuda ja ravivee kasutamise kohta looduskosmeetikas saad pikemalt lugeda SIIT.

Lisaks leiab ravimuda toime kohta väga hea materjali Tallinna Ülikooli 1-minuti loengute alt SIIT.

Kommentaarid puuduvad

Kommenteeri