Title Image

Beebide ja väikelaste nahahooldus- kuidas kaitsta oma lapse nahka?

Beebide ja väikelaste nahahooldus- kuidas kaitsta oma lapse nahka?

Lapse nahk on väga õrn ning tihti tekitab selle eest õigesti hoolitsemine vanematele palju küsimusi. Milliseid vahendeid kasutada? Kuidas hooldada kuiva ja karedat nahka? Mida teha kui lapsel on atoopiline dermatiit? Kuidas kaitsta lapse nahka päikese eest? Kui tihti vannitada beebit?

Beebide nahahooldus- beebi naha eripärad

Meil kõigil on nahal individuaalne vastupanuvõime. Beebide naha vastupanivõime ei ole veel nii hästi välja kujunenud ning on seetõttu väliskeskkonnamõjudele palju vastuvõtlikum. Vastsündinu naha loomulik kaitsev happekiht alles kujuneb välja, seega nahk on vastuvõtlikum kui täiskasvanutel. Naha happekiht on aga kaitsjaks haigustekitajate ja bakterite eest.

Kõik, mis tuleb väljast- kodukemikaalid, lõhnaained ning ka beebi riided võivad põhjustada beebile nahaärritust või naha kuivust. Seetõttu on soovitatav eelistada kehahooldustooteid, mis on koostiselt looduslikud.

Vannitamine

Kuigi beebi vannitamine võib saada õhturutiini osaks, on oluline meeles pidada, et tegelikkuses ei ole vaja beebit igapäevaselt vannitada. Liigne vannitamine võib põhjustada naha kuivust või ärritust, kuna vesi võib kahjustada naha loomulikku kaitsekihti. Beebi pesemiseks on siiski parim vahend vesi (väldi seepi), kuid kui beebi nahk on väga kuiv, siis võib vannivette lisada looduslikku vanniõli.

Lapse nahk ja päike

Kindlasti on oluline ka oma lapse nahka päikese eest kaitsta. Lapse nahk on niivõrd õrn, et kindlasti tuleks kasutada päikese käes viibides õhukesi puuvillaseid või linaseid riideid. Parim on keskpäeval viibida varjus. Vastsündinutele ei soovitata peale määrida ka päikesekaitse kreeme.

 

Siiski leidub ka 100% looduslikke vahendeid, kus juba on looduslik SPF faktor sees, ning nendega nahka niisutades, tagad ka väikese UV-kaitse.
Sellisteks vahenditeks on näiteks:

  • kanepiseemneõli (SPF 6)
  • mandliõli (SPF6)
  • makadaamiaõli (SPF 6)
  • kookosõli (SPF 2-8)
  • jojoba õli (SPF 4)
  • vaarikaseemne õli (SPF 28-50, olenevalt õli kvaliteedist)

Loond° toodetevalikus on saadaval kanepiseemneõli, mis on 100% puhas kanepiseemneõli. Lastel kindlasti kasutada DERM märgisega toodet, mis ei sisalda eeterlikke õlisid.

LOE LISA

Lapse nahahooldus kuiva naha korral

Kuiva ja ärritunud naha korral on oluline last kreemitada/õlitada regulaarselt. Kreem pehmendab nahka, vähendab ärritust ning niisutab.

Lisaks on oluline kaitsta ka lapse nägu külma eest- kasuta külmakaitsekreemi õues liikudes. Talvise nahahoolduse kohta saad rohkem lugeda SIIT.

Lapse nahka niisutades tagad ka parema unekvaliteedi, kuna lapse nahk ei sügele. Kindlasti tuleb tagada ka normaalne niiskustase lapse magamistoas ning veenduda, et laps on päeva jooksul joonud piisavalt vett!

Jälgi mida toode sisaldab! See ei tohiks sisaldada sünteetilisi mineraalõlisid, lõhnaaineid ja säilitusaineid. Pesemiseks sobivad õrnatoimelised vahendid, mis ei sisalda seepi.

Lapse nahal kasutamiseks on parimad loodusliku koostisega kreemid või õlid. Väga heaks vahendiks on näiteks puhas kanepiseemneõli, mille tooraine on pärit siit samast Eestimaalt. Kanepiseemne õli headest omadustest saad lugeda SIIT.

Noorele naha hooldamiseks sobib

Kommentaarid puuduvad

Kommenteeri